KONCERT

DVOJKONCERT - Ondra Smeykal a Vladimír Javorský s kapelou

sobota 19.10.2024

Součástí sobotního programu Slavnosti stromů a lesa byl také večerní koncert k tomuto tématu ... a kdo jiný, povolanější, než: ONDŘEJ SMEYKAL - český profesionální hráč na didgeridoo. Předvedl výjimečné sólové předvedení možností hry na didgeridoo, jeho frekvenční rozsah a zapojení dalších rejstříkových fondů využitelných při hře na současné didgeridoo. Zážitek asi slovy nepopsatelný, je třeba slyšet na vlastní uši - přenesení do jiného světa. Vladimír Javorský se svou kapelou přednesl především písničky z debutového alba Ještě je, které Javorský pod produkční péčí Mariana Friedla vydal v listopadu roku 2022. Na něm představil pestrý výběr „písní ze šuplíku“, které jsou ovlivněné lidovou hudbou, folkem, world music i jazzem. Naprosto skvělé a po všech stránkách příjemné hudební i lidské setkání, na které se hned tak nezapomíná... Také děkujeme!